Sisu lisamine 2012

Sisu lisamine 2012

Kasutajatel, kes on õigus midagi lisada, tekib lisamenüü (see on pisem menüü allservas) lõppu nupp – ‘Lisa...’

Edasised tegevused on sarnased kõigi sisutüüpide puhul (mis need on, võib uurida Õpetuse vastavast artiklist), lihtsalt osadel osad võimalused puuduvad. Siin üldosas on kirjeldatud võimalusi, mis on kõigi sisutüüpide puhul sarnased (et seda ei peaks eraldi kordama), spetsiifilisemaid nüansse on kirjeldatud alamlehekülgedel.

Valid sisutüübi ja jõuad sisu loomise lehele.

Title, kohustuslik väli. Soovitan mitte väga pikka – tekstis võib pikemalt seletada, see aga võiks kattuda menüünimetusega (vt allpool).

Staatus, nendel sisustüüpidel, kus see üldse esineb, on see kohustuslik väli. Selle alusel määratakse, kes tulemust näevad. See võib olla kas 'valmis', 'mustand' või 'arhiiv'. Kui see on 'valmis', näevad seda kõik kasutajad, kui 'mustand', siis ainult toimetajad -- see on mõeldud uue numbri ettevalmistamiseks. 'Arhiivi' näevad kõik sisseloginud kasutajad, see on mõeldud igasuguse sisuliselt vananenud info peitmiseks (hetkel pole arhiivi kasutamise reeglid veel selged, kuid las selline võimalus olla).
Allpool on juttu valikust 'published' -- see ei ole täpselt sama asi, nn 'unpublished' asju näeb ainult sisestaja.

Body, põhiline tekstiala. NB! Tekstiformaadid -- kui pole spetsiaalselt tarvis, kasuta 'filtered HTML'.

Muud väljad

Näiteks 'Article'il on:

Tag, mitte kohustuslik väli. Sinna tuleks kirjutada kokkulepitud märksõnad. (Hetkel kokkulepe puudub...)

Väljaanne, kohustuslik väli. Selle alusel määratakse, millisesse ajakirjanumbrisse tekst kuuluma hakkab.

Alajaotus, kohustuslik väli. Noh arusaadav...

Autor, kohustuslik väli. Autoreid pannakse üles 'taxonomy termi' kaudu (vt järgmine peatükk) ja seal on oluline tekst: "Kontrolli, kas autor ikka on enne sisestatud! Ilma vähemalt 1 autorita ei saa (required field). Kui väga häda, saad ajutiselt salvestada autorile 'teadmata' -- peamiselt selleks see seal ongi..."

Žanr, kohustuslik väli. Kui ikka ei oska, siis pane 'üld'...

Attach on failide lisamiseks node’ile (kui on lubatud). Lisada võid mida tahes ja palju tahes. (Tegelikult on lubatud järgmised failitüübid: txt, pdf, rtf, lit, epub, opf, odt, ods, doc, xml, htm, html, mp4, m4v, mov, flv, f4v, ogg, ogv, wmv, vp6, vp5, mpg, avi, mpeg, mp3, webm, wma. Ka neid saab admin vajadusel lisada.)

Browse avab faili valimise akna sinu arvutis, Upload laeb üles ja järgmiseks võid, kui tahad, lisada kirjelduse. Kui midagi valesti läks, on suur nupp Remove ja kohe seal all on Add a new file  järmise lisamiseks.

Inline image erineb eelmisest selle poolest, et kui Attachi puhul tuleb lisatud failide nimekiri ilusti põhiteksti alla, siis inline image’eid otseselt näha ei ole. Nende kasutamiseks tuleb valida Body, ehk põhiteksti aknas Add media ja sealt Library’st valida vastav fail ning paigutada sobivas mõõdus ja sobivate seadetega (asukoht, eraldusriba, etc) teksti. Juhin tähelepanu, et kasutada saab selle nupu kaudu kõiki saidis olevaid pilte ja tegelikult muidki faile, kuigi nende näitamine otse teksti ületab antud õpetuse piirid.
Tasub tähele panna, et tegelikult saab pilte sisestada ka otse teksti, kuid on teatud kohti, kus inline image'si näidatakse, otse teksti sisestatuid mitte.

Edasi on standardne plokk (selles mõttes, et see on alati kõigil sisutüüpidel ühesugune):

Menu settings, lubab lisada menüülingi. (Node’il ei pruugi oma menüülinki olla, näiteks võib eksisteerida node, millele viidatakse ainult kusagilt mujalt. Ja võib esineda mustandeid, mis on ainult (vastavate õigustega kasutajale) leitav Findcontent funktsiooni (nupu) kaudu.) Tehes linnukese Provide menu link pakub ta vaikimisi välja Title. Muuda seda, kui vaja. Parent item lubab (lubatud piirides, jälle, eks ole) valida, millise menüü alla selle node’i menüülink tekib. Weight on järjekorra määramiseks (muidu on tähestiku järjekorras), miiusega on kõrgemal.

Book outline lubab lehe liita mõne olemasoleva Bookiga või luua uue. Sellest funktsionaalsusest kunagi hiljem.

Revision information teeb node’ist uue koopia, jättes vana muutmata.

URL path settings lubab node’ile määrata lihtsa URL-i tavalise masinapärase asemel (näiteks antud node’il on see .../node/xx). Just siia on kirjutatud näiteks ‘avaleht’, ‘visioon’, ja ‘qpetus’. Üldine palve – kirjutage sinna midagi! Ma ei ole automaatikat peale pannud, see on inimesel 1 liigutus, aga pärast on parem lugeda ja otsingumootorist kah vaadata. Mitte väga pikalt, väikesed tähed, täpitähti mitte kasutada ja tühikute asemel allkriipsud.

Comment settings, kas kommenteerimine on lubatud.

Authoring information kes ja millal lehe tegi.

Publishing options, on veel 1 koht, kust määrata, kas leht on avalikkusele nähtav või mitte. St on võimalik node valmis teha ja hoida lõpliku ülevatuseni hoida nähtamatuna (unpublished). Tasub kasutada enda jaoks, ühistööks oli Staatus. Promoted to front page tähendab, kas see ilmub tollel ‘Hiljuti lisatud’ lehel ja Sticky at top of list lubab seda tolle nimekirja algusesse naelutada.

Ja ongi kõik  - Save. Kui tahad enne avaldamist üle vaadata, siis Preview.

Anonymous (not verified) Mon, 11/05/2012 - 20:09

Registreerunud kasutaja

Registreerunud kasutaja

Kasutajatel, kes on õigus midagi lisada, tekib lisamenüü lõppu nupp – ‘Lisa...’

(Lisamenüü on hetkel lehe allservas footeri kohal; vahepeal oli see peamenüü all;
teema, kuhu see menüü lõpuks jääb, on hetkel kaklusteks avatud...)

Edasised tegevused on sarnased kõigi sisutüüpide puhul (mis need on, võib uurida Õpetuse vastavast artiklist), lihtsalt osadel osad võimalused puuduvad. Registreeritud kasutaja saab (peale kommenteerimise muidugi, mis on iga vastava lehe all) luua foorumiteemasid ja laborijutte.

NB! Registreerunud kasutaja, kes tahab ka laborijutte nö oma nime all kirjutada, peab sellest kirjutama ajakirja toimetusele. Siis lisatakse ta nimi autorite nimekirja – muidi piiranguid ei ole, lihtsalt toimetus ei julge kõiki autorite nimekirja kallale lasta...

Valid sisutüübi ja jõuad sisu loomise lehele

Kui sa lood 'forum topic'ut, siis seda saad teha ka foorumite endi alt (add new forum topic - ja jõuad samasse kohta)

Subject - millest kirjutad, Forums - millise foorumi alla läheb, ja Body, ehk sisu. Muud tarkust siin polegi. (Text format: võib õpetuse vastavast osast üle lugeda; kui vaja ei ole, ära puutu.)

Kui sa lood Laborijuttu

Title, kohustuslik väli. Pealkiri, eks ole. Näidake üles fantaasiat. Aga mitte liigselt – tehniline piiirang on küll 256 sümbolit, kuid... ;-)

Autor, kohustuslik väli. Autoreid pannakse üles teistkaudu ja see on toimetajate pärusmaa. Kui väga häda, saad ajutiselt salvestada 'autor 'teadmata' – peamiselt selleks see seal ongi...

Žanr, kohustuslik väli. Kui ikka tõesti ei oska, siis pane 'üld'...

Tags, mittekohustuslik väli. Tagide kasutamine tuleb veel eraldi kokku leppida, aga neid saab ka hiljem lisada.

Body, põhiline tekstiala. Tekstis on lubatud kasutada <p> <br> <h1> <h2> <h3> <h4> <a> <b> <i> <u> <hr> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd> (neid ei pea ise kirjutama, saad menüüst valida; kui vajutad 'Disable rich text', saad sisestada mida tahes, aga muud märgid kustutatakse). Soovitame vältida tekstis H1 ja H2 taseme pealkirju --jäävad inetud. Kasutage peamisetl H3 ja H4 (H5 ja H6 on defineeritud natuke erivajadustest lähtudes; põhimõtteliselt pole keelatud kasutada neist ühtki, eks ole, lihtsalt tulemus võib olla kummaline...)

Tekstile on võimalik lisada ka pilte, selleks on menüül nupp (vaata nö pildil olevat pilti).[[{"type":"media","view_mode":"media_large","fid":"18","attributes":{"alt":"","class":"media-image","height":"476","style":"width: 449px; height: 476px; margin: 10px 20px; float: right;","typeof":"foaf:Image","width":"449"}}]]

Sinna nupule vajutamise peale tuleb lahti nn media browser ja saad kas oma arvutist pildi üles laadida või kasutada juba serveris olevaid pilte. (Upload on arusaadavalt failide üleslaadimiseks oma arvutist, Library näitab faile serveris.) Faili mõõduks on vaikimis 'large', soovitan selle jätta, kui ei ole vajadust väiksemaks teha. 'Description' tuleb vaikimisi failinimi, selle asemel võib (aga ei pea) midagi mõistlikumat kirjutada. Edasi tuleb sisestatud pilt panna õigesse kohta. Topeltklõps pildil (mõnikord on mõni brauser tahtnud paremat klõpsu ja siis escape ja siis jääb alles väiksem aken, kust tuleks valida edit image) ja peaks avanema selline aken -->
Soovitan määrata Hspace 20 ja Vspace 10, aga see on maitse asi. 'alignment' left või right (kuhu tahad). Vajadusel saab pildile lisada lingi; kui link viib saidilt välja, oleks viisakas lisada, 'open in new window'.

Ja ongi kõik – Save.

Ats Sun, 11/25/2012 - 14:24

Article - uue numbri ettevalmistus

Article - uue numbri ettevalmistus

(Õigused hetkel lahtised, kuid põhimõtteliselt on see valik neil toimetajatel, kes tegelevad uue numbri ettevalmistamisega.)

Abimenüü -> Lisa...

Valid sisutüübi -> Article, esilehe jaoks on eraldi sisutüüp Esileht


Paar sõna selgituseks: põhimõtteliselt on võimalik saidil sorteerimisi teha taxonomy järgi. Erinevate sisutüüpidega on kummatigi lihtsam peale panna piiranguid. Võib öelda nii, et ma tegin eraldi sisutüübid Article ja Esileht ainult sellepärast, et mulle tundus, et autori väli võiks kohustuslik olla, samas kui Esilehel see ilmselt puudub. Selgitan niimoodi -- kui ma kusagil sorteerin, võin ma seda sama hästi teha sisutüübi (esileht, article), kui ka alajaotuse järgi (article + alajaotus[=esileht] annaks näiteks sama tulemuse).

Igatahes mulle tundus, et esileht on olemuselt niipalju erinev, et selle võiks eraldi tõsta. Teisalt ei hakanud ma tegema eraldi sisutüüpe tõlgete jaoks (seal on ju vaja ära märkida tõlkija) ja artiklite jaoks (erinevalt lugudest puudub artiklis žanr ja enamasti ka tõlkija). Siis võiks uudiskirjandusele lisada kohustusliku välja väljaande kohta ja kordustrükile originaali kohta... Seda kõike on võimalik tulevikus teha, praegu aga lähtun sellest, et lepime kokku, kuidas uut numbrit üles pannakse, selle asemel, et mingit väga jäika süsteemi nikerdada ja iseendale probleeme tekitada.


Title -> loo pealkiri

Status -> uue numbri materjalidel on see 'mustand' - seda näevad ainult toimetajad.

Body -> tekst ise. Praegu olen käsitsi kirjutanud teksti algusesse autori nime bold+italicuga. Minu arvates pole seda vaja, aga keegi arvas, et võiks... las olla.

Autor -> autori nimi. Hakkad kirjutama, pakub välja... eeldusel, et autor on juba sisestatud :-( Põhimõtteliselt on placeholderiks 'autor teadmata', kuid autor tuleks enne sisestada Taxonomy lehelt (vt Autori sisestamine). Vähemalt 1 autor on kohustuslik.

Tõlkija -> ei ole kohustuslik. Autorid ja tõlkijad on ühes andmebaasis, kui vaja, võib tulevikus mingid märgendid juurde teha, praegu ei näe vajadust neid eristada.

Väljaanne -> millisesse ajakirjanumbrisse lugu kuuluma hakkab. Arcicle (ja Esileht) kuuluvad alati mingisse numbrisse.

NB! Sellepärast peaks uue ajakirjanumbri sisestamine põhimõtteliselt algama Esilehest ja veel varem tuleks teha vastav Taxonomy term.

(Aga neid viimaseid võin ma ju alati varuga teha...)

Žanr & kõik edasine -> on arusaadav.

Menu -> 'provide menu link', sealt pakub ta menu title'iks välja loo title'i, (seda võib vajadusel muuta; description võib olla ja võib puududa). Vaikimisi on parent 'Arhiiv' ja selleks, et arhiiv korralikult töötaks, tulebki artikkel panna õige väljaande alla. Mis muide tähendab, et just selleks tulebki esimeseks luua numbri esileht.

Ehk siis kõigepealt tuleb luua esileht (seda teeb admin ja neid tehakse alati varuga. Ajutiselt on võimalik kasutada 'Proovinumbri esilehte' menüüs õige väljaande alla. Paika võiks panna ka järjekorra menüüs (kaalu - wight), kuid seda saab sealt teha vaid katse-eksitusmeetodil ja see ei ole väga oluline, sest sellised detailid käib administraator niikuinii enne numbri avaldamist üle.)

Veel paar detaili:

URL path settings -> sinna võiks midagi mõistupärast kirjutada. See ei ole otseselt vajalik, kuid ilusam, kui 'node/42' ja 'term/42' asemel on inimloetavad nimed, näiteks 'uue_numbri_ettevalmistus' (väikesed tähed, sõnade vahel allkriipsud, tühikuid ei ole).

Kuna me leppisime kokku, et kõike peale kordustrükkide saab siinsamas baasis arvustada, siis palun vaadake, et kordustükkidel oleks Comments -> 'hidden'. Vaikimisi on kõigil 'open'.

Anonymous (not verified) Mon, 11/05/2012 - 20:09

Autori lisamine

Autori lisamine

Structure -> Taxonomy (kes seda näevad)

või

Ülemiselt lisamenüült Taxonomy (veelkord -- kellel on õigused seda üldse näha...)

Autor -> ja korra võiks pilgu peale visata, kas autorit ikka ei ole -> list terms

Võib ka otse -> add terms

Kui võtsid list terms, siis selle ülaservas on link add terms, ja jõuad samasse kohta:

Siin on URL-i lisamine kõige üleval. See ei ole kohustuslik, kuid sinna võiks kirjutada 'autorieesnmi_autoriperekonnanimi' (väikesed tähed, allkriips, tühikuid ei ole)

Autor -> sisesta nimi. Juhis on seal ka kirjas: "Inimese nimi. 'Title' ehk sisuliselt sugu on ehk teinekord statistikas tarvis, näha pole seda otseselt kusagil. Kõik tiitlid ja muu, mis nime juurde kuulub, käib 'Middle name' alla. Sorteerimine käib 'Family name'i järgi." Tasub tähele panna, et Taxonomy 'list terms'is on need eesnime järgi tähestiku järjekorras, kuid selleks see nimi mitmeosaline ongi, et nimesid saaks eraldi käsitleda, eks ole.

Sünniaeg -> kui autoril surmaaega ei ole, siis Show End Date linnuke maha. Date -> kui autori sünnipäeva ei sisesta, siis kustutada.

Autori pilt, Linke & Description -> intuitiivselt selge...

Save

Anonymous (not verified) Mon, 11/05/2012 - 20:10

Uudise ülespanek

Uudise ülespanek

Abimenüü -> Lisa...

Valid sisutüübi -> Uudis


Title -> pealkiri. See võiks olla lühike, kuid ammendav. (Tehniline piirang on muidugi 255 märki, eks ole... Title tekib pärast õige mitmesse kohta ja seda saab neis kohtades muidugi ka üle kirjutada, aga milleks?)

Status -> valmis (st. sa ju tahad, et uudis avaldatakse?)

Body -> Uudise sisu. Mahupiirangut ei ole. Puhas kokkuleppe küsimus, et alguses võiks olla olulisem boldiga välja toodud, kuid see on maitse asi. Soovitav oleks siiski mitte kasutada H1 ja H2 suuruses pealkirju.

Pane tähele, et teksti tüüp on vaikimisi "Filtered HTML".

Kohe seal all on kast: Inline image -> Valid pildi, mis ilmub uudisega koos - Select media. Avaneb kast, kus on 2 valikut - Upload ja Library. Upload on arusaadavalt failide üleslaadimiseks oma arvutist, Library näitab faile, mis süsteemis juba olemas. Kui sul on vaja fail üles laadida, siis tee seda, kui pole, lihtsalt vali fail Libraryst.

Inline image'it ei ole siin otseselt näha, järgmiseks tuleb see fail panna teksti sisse. Selleks tuleb vajutada editori menüül seda nuppu, mis on nö pildil oleval pildil. Avaneb eelmisega sarnane aken, siin aga tuleks nüüd üleslaetud fail Libraryst üles otsida ja lehele sisestada. Faili mõõduks on large, las see jääb, ja Description on vaikimisi failinimi, selle asemel võib midagi mõistlikumat kirjutada. Edasi tuleb sisestatud pilt panna õigesse kohta. Topeltklõps pildil (mõnikord on mõni brauser tahtnud paremat klõpsu ja siis escape ja siis jääb alles väiksem aken, kust tuleks valida edit image) ja peaks avanema selline aken -->[[{"type":"media","view_mode":"media_large","fid":"18","attributes":{"alt":"","class":"media-image","height":"476","style":"width: 449px; height: 476px; margin: 5px 10px; float: right;","typeof":"foaf:Image","width":"449"}}]]
Uudise puhul tuleks marginid määrata 20 ja 10 ja alignment left (võib ka right, kui väga tahad, aga ehk paneks selle uudistel vasakule?) Pane tähele, et siit saab veel pildi mõõte täpsemalt sättida (originaal ei muutu). Ja vajadusel saab pildile lisada lingi; kui link viib saidilt välja, oleks viisakas lisada, 'open in new window'.

Miks seda niimoodi teha tuleb? Tegelikult võib ka vastupidi, faili üleslaadimine on sarnane protseduur. Lugu on selles, kuidas Drupal meediat käsitleb -- meediale viidatakse kas tekstis või nö fieldina, väljana. Sellele fieldile saab edaspidi ka viidata, samas kui teksti sees olevale failile ei saa (või ütleme, et see on keerukam). Teksti sees võib pilte olla lõpmata palju, uudistevoog (st see lisavidin, millle abil uudiseid mingis teises vaates, näiteks esilehel näidatakse) aga vajab üht kindlat viidet ja valib pildiks selle, mille nimi on sisestatud väljal (field) "Inline image". Ütleme, et ma oleksin võinud kirjutada nn rule'i, mis võtab esimese pildi uudisest, aga ehk on lihtsamgi, kui sisetaja teab, milles asi, ja määrab selle käsitsi...

Rohkem midagi sisestada ei ole vaja, võib vajutada Save nuppu kõige all.

Anonymous (not verified) Mon, 11/05/2012 - 20:10

Jumala hääl

Jumala hääl

Selline väli on sisutüübil Laborijutt ja seda saavad muuta ainult toimetuse liikmed. (Kui minna lugu muutma ('Edit'), siis teistel sellist välja lihtsalt ei ole.)

Selleks, et väli toimiks nii, nagu ette nähtud, st see oleks alguses suletud (kiri ja joon), tuleb jälgida, et teksti formaat oleks 'filtered HTML' (ainult sellele on vastav funktsionaalsus lisatud) ja tekst tuleb paigutada järgmiste tagide vahele: [collapsed] ja [/collapse]. Need tuleb sinna teksti algusesse ja lõppu ise kirjutada, kõik muu teeb masin.

(Muide, esimsele korral, kui ma seda kirjutasin, tuli keset teksti joon kirjaga "Jumala hääl" ja selle vajutades tuli välja sõna "ja" -- asi töötab :-P )

Veelkord: lähed muutma Laborijuttu, otsid sealt välja pealkirjaga 'Jumala hääl' ja kirjutad teksti kujul: [collapsed]See, mida ma öelda tahan.[/collapse]

 

Ats Sun, 11/25/2012 - 21:21

Uue numbri ettevalmistus ja ülespanek

Uue numbri ettevalmistus ja ülespanek

Need tegevused on üldiselt toimetajatele reserveeritud, kuid kuhugi võiks ja peaks õpetus tulema, et mõni asi ära ei ununeks.

Ettevalmistus

1. Taxonomy -- VA (väljaanne) --'add term' luua uue numbri pealkiri

2- List term -- kontrollida, kas see on õige koha peal (Proovinumber võiks alati esimeseks jääda, edasi numbrite kahanemise järjekorras; kui pole, hiirega õigesse kohta ja save).

3. Add content -- Esileht. Seal: Title: Pealkiri, mis jääb lehel suurelt näha (ja on tihti ka otsingutes etc) / Status: loomise ajal 'mustand' / Body: no see on intuitiivne ;-) / Väljaanne: paned selle uue, mis just Taxonomys tegid / Alajaotus on juba esileht, seda mitte puutuda / Menu settings: provide menu link, (menu item type: link), Menu link title: kuupäev ja aasta, näiteks 'August 2013', Parent item: Arhiiv. URL settings: panna url kujul näiteks 'esileht_august_2013' //  Save.

4. Menus -- Arhiiv -- 'list links' vaadata, milline peaks olema kaal (weight), et oleks õige koha peal. Seal on mingi häire, hiirega lohistamine ega numbri parandamine ei toimi, tuleb minna contenti kaudu esilehte ennast editiga muutma ja sealt 'Menu settings" -> "weight ära muuta.

5. Seejörel võib hakata lisama sisu. Sisu on kõik 'Article' ja see tuleb ka Menu settings -- Arhiivi alla panna (see on ka sisu lisamise õpetuses kirjas). Järjekord tuleb seal suvaline. Lugude järjekord peamenüüs pannakse (alajaotuse piires) paika artikli loomise ajal settinguga 'järjekord', aga arhiivi menüüs tuleb need käsitsi õigesse kohta vedada. (Tähendab, sa võid kaaludega ('Weight') järjekorra kohe õigeks panna, aga siis pead sa teadma või vaatama, mis teiste lugude 'weight'id on, seepärast olen leidnud, et on lihtsam pärast kõik korraga õigeks panna.)

Ülespanek

1. Käia kõik materjalid üle, alates esilehest, avada need editeerimiseks ja muuta staatus 'valmis'. Ka tavakasutajale peaks need nüüd 'Arhiiv'i menüüs näha olema. (Esimesena).

2. Avada Configuration -- System -- Site information. Sealt Default front page muuta ära järgmiseks numbriks (see url ettevalmistuse 3. punktis).

(3. Menus -- Peamenyy -- list links -- SELLES NUMBRIS -- edit -- path: vahetada samuti ära url (masin vahetab selle küll ise node'i numbriks, aga võtab url aliase vastu).) Seda enam ei ole!

4. Nüüd on õige aeg välja logida või teine brauser avada ja kontrollida, kas kõik ikka õigesti läks :-)

2023: Mobla menüü lisaliigutus

See on natuke ad hoc lahendus -- ehk kunagi mõtlen siia automaatika taha, aga hetkel tuleb üks number ühes allkirjeldatud kohas ära muuta.

Nimelt pole see kuigi hea lahendus, et esilehe alla tekib mobiilivaates küll 'Selles numbris' menüü, kuid kasutajad on harjunud seda otsima peamenüü ruudult, mis tavaliselt tekib moblaekraani üles paremale (ja meil on seal seni ainult aktuaalse numbri mõttes täiesti kasutud 'Parimad lood' ja 'Väärt artiklid'.

Ehk tegin sinna lisamenüü, mis avab sisuliselt sama asja, mis esilehe allservas. (St näitab moblavaates, tavavaates on peidetud.) Aga see ei muutu automaatselt ise -- sellele tuleb öelda, mis numbriga tegu...

Niisiis:

1. Tuleb vaadata, mis on uue numbri taxonomy termi number: Structure -> Taxonomy -> VA. Sealt tuleb minna viimase, st ülespandava numbri peale ja võtta 'Edit'. Nüüd on ülal browseri lingil näha see number. Näiteks aprill 2023 puhul on see: https://algernon.ee/taxonomy/term/1498/edit?... ... ehk 1498.

2. Tuleb minna Structure -> Views -> Selles numbris -> Edit. Seal on ülaservas teisena PAGE FIX. Sealt 'Advance' lahti teha, sealt valida 'Contextual filters' alt 'Content: Has Taxonomy term ID' ja seal on juba näha -- 'Fixed value' juures on vajalik number (2023 aprillis oli see 1498, eks ole).

3. Uus number sisse. 'Apply (This display)' (NB! 'This display' on alati, aga see on väga oluline! Et teisi p**** ei keera; ülal peab olema 'This page (override)' ). Ja siis järgmisel ekraanil kindlasti 'Save'.

Ja ongi tehtud.

 

Ats Thu, 08/08/2013 - 14:17