Lähituleviku varjud

2016. aasta lõpus toimus eesti ulme äärealal uudne sündmus. Omal ajal romaani "Gort Ashryn" kolme eraldi raamatuna ilmunud osa eest kolm Stalkerit saanud Leo Kunnas ilmutas nii sisult kui vormilt Eestis esmakordse topeltromaani lähituleviku sõjast, mida täiendavad autori sõnumit ladusalt esitavad artiklid. Teos on leidnud laia vastukaja ning käesoleva "Algernoni" numbri eesti kirjandusele pühendatud ruumi täidavad selle arvustused. Lisaks Kriku veerus ilmunule paluti oma mõtted kirja panna ka kahel reservohvitseril, kelle vaade sõjandusele ja Kaitseväe arengu küsimustele on spetsialisti oma.

Tõlgete rubriigis ilmub kolm juttu. Dennis Mombaueri "Uppumise tunnet" võib pidada ka proosaluuletuseks; Tracy Canfieldi ja Sylvia Spruck Wrigley lood on traditsioonilisemad.

Viimaks, saatuse tahtel koostatakse käesolev number kurval päeval. Jäädavalt on lahkunud mitme ulmeromaani autor, üks eesti kirjanduse suurkujusid Enn Vetemaa. Puhka rahus, meister!

 

 


Tehniline teadaanne: update keeras mõned asjad segamini, tegeleme...

Uudised
 • 01.03.2017 - 13:55
   
  Puhka rahus!


  tiit-tarlap-sindi-raamatukogu-trepigaleriis.jpg  tiit-tarlap-sindi-raamatukogu-trepigaleriis.jpg
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
  Me võitleme, joome ja naerame,
  kuni lõpuks me haihtume põrmuks.
  Ei kellestki rohkem jää järele...
 • 25.12.2016 - 16:37
  Eesti Ulmeühing ja kirjastus Fantaasia kuulutavad välja järjekordse ulmeliste lühijuttude võistluse.
  Tööde esitamise tähtaeg 31. märts 2017.
  Täpsemalt loe jutuvõistluse reeglitest.
 • 25.12.2016 - 16:38


  ekl.jpg  ekl.jpg  Eesti Kirjanike Liit kuulutab kolmapäeval, 23. märtsil kell 16 Tammsaare muuseumis välja romaanivõistluse, mis saab teoks tänu Eesti ettevõtete Liviko, Penosil Eesti ja Tark Grunte Sutkiene toetusele. Eesti Kirjanike Liidu 2016. a...