SciFi

Shanidar

Shanidar. Ulmeantoloogia. Koostaja Arvi Nikkarev. Saue: "Skarabeus", 2017.

 

Seni on iga anglo-ameerika ulme jutustiku ilmumine Eestis olnud kaua oodatud ning oluline sündmus. Esimene neist, Ain Raitviiru "Lilled Algernonile" (1976) oli seejuures niivõrd kõrgel tasemel nii tekstide kvaliteedi kui kujunduse poolest, et paratamatult võrreldakse sellega kõiki järgnevaid.

Tags:

16. "Täheaeg"

Hoiatus! Lugejad, mulle, arvustajale, ei meeldi eri autorite töid sisaldavad antoloogiad. Elik lugege edasi selle teadmisega!

 

Tags:

Lihtsad valikud

Gertrud ei olnud printsess Jelena Violettale valetanud. Ta oli leinanud Tropcheri otsustusvõimet, halastamatult efektiivset mõistust ja kõige enam seda möödunud hellust, nende raket. Usaldust, mis kunagi oli. Aga meest ennast – ei, õigupoolest mitte.

Komeedi püüdmine

Saatja: Samantha Schandin

Saaja: Greg Smith

Teema: Asteroidioht

 

Armas Greg,

Palun vaata kirja lisas olevaid, Observatorio del Teide värskelt kogutud andmetel põhinevaid hinnanguid läheneva asteroidi kohta. Tulemused on õigeks tunnistatud ka siin, Cambridge’i Astrofüüsikaosakonnas.

Nagu sa näed, pole tegemist heade uudistega. Sa pole viimasel ajal kirjutanud, kuidas su töö edeneb, ja ma loodan, et tõrjemissiooni ettevalmistamisel pole tekkinud viivitusi, sest kokkupõrkeni on jäänud ainult loetud kuud.

Karistus, et sul oleks rahu

„Paralleelmaailmad,” ütles naine, kes nägi täpselt sinu moodi välja. Ta soris su lauasahtlis. „Jah, ma tean, see on mingi Star Treki moodi pask.”

„Kummalgi meist pole habet,” ütlesid sa. „Kumb meist Peegeluniversumist pärit on? Kumb on kuri kaksik?”

Uppumise tunne

Ühel planeedil – maailmas – rändasid inimesed tasandikke mööda ringi, küttides ja söödavat otsides. Mõni neist leidis kohti, kuhu paikselt elama jääda, maad harida, jõgesid ümber suunata ja impeeriumeid rajada. Nende külakesed kasvavad linnadeks, nende linnad linnastuteks; ja aja jooksul sulab üha rohkem ja rohkem neist asustuskeskustest ühte.

Sõda 2023: militaarseid märkmeid

Mart Mikkelsaar

 

Olukorra kujunemine:

Sõda 2023

Selja taga on kogemused Venemaa sissetungist Gruusiasse ja sissetungist Ukrainasse ning  Krimmi anastamisest. Venemaa on astunud otsustava sammu Assadi valitseva režiimi toetuseks ning sekkunud  oma vägedega Süürias. Euroopa on hädas põgenike massilise sissetungiga ja sracelle varjus sisseimbunud terroristidega. Hoogustunud on Euroopas elavate islamistide radikaliseerumine. Britid tegid Brexitit ja Ameerika Ühendriikide presitendiks valiti Donalt Trump. Venemaa üritab lagundada sotsiaal- ja massimeedia vahenditega läänemaailma ühtsust. Mis tuleb järgmiseks...?

Sõda 2023

Kirjanduslikud väärtused

Pages

Subscribe to RSS - SciFi