Unine suvi

Esiteks tuleb tõdeda, et „Algernoni” algsest ilmumisgraafikust pole midagi järele jäänud. Asi on veel hullem: 1. augustil suutsime üles panna 2/3 augustikuu „Algernoni”, st. 10-st ilmunud tekstis oli olemas 6, ja lõplikult läks number üles 6. augustil.

Ent igatahes on nüüd teie ees "Algernoni" augustinumber. Järjekorras 107., kui me valesti ei lugenud.

Selles ajakirjanumbris avaldame 3 uut lugu

Esimeseks on välja pakkuda uue autori Remi Sarakaela lugu „Pahupidi rotid”, mis pajatab üsna kummalise seltskonna tegemistest üsna ilmselt tänapäevases Eestis. Teiseks avaldame Siim Veskimehe loo „Püha graal” ja selle tegevus toimub vahelduseks kurat teab kus, igaljuhul mitte Maal. Kolmandaks avaldame veel Lew R. Bergi loo „Kokkupõrge”. Autor lahkus meie hulgast teatavasti õnnetutel asjaoludel 2005. aastal ja nüüd on Siim Veskimees, Veiko Belials ja Liisi Ojamaa veel mõnede inimeste abil võtnud nõuks temast järele jäänud looming üle käia, et võimalikult suur osa sellest ulmelugejatele kättesaadavaks teha. Ühe pikema romaani esimene osa tuleb järgmises „Täheajas”, sel aastal ilmub loodetavasti ka Willardi lugude kogumik ja "Algernoni" kordustrükkide rubriigis saame ilmutada lühemaid asju. Niipalju, kui me kontrollisime, on siin ilmuv lugu varem avaldamata. Millal see kirjutatud on, ei tea, kuid üsna kindlalt eelmisel sajandil -- selles failis olid veel õ-de asemel ô-d.

Tõlked, artiklid, uudiskirjandus

Uudiskirjandusest on välja pakkuda lugu Veiko Belialsi juunis sarja „Sündmuste horisont” 33. raamatuna ilmunud jutukogust „Kogu maailma valgus”. Jutustus „Mees, kes päästis Maa” pajatab üsna karmidest valikutest, mida peategelasel teha on tulnud. Üldse kipub 2013. aasta olema väga ja üliheade jutukogude aasta -- Arvi Nikkarevi (kirjastus „Skarabeus”) koostatud ja samuti juunis ilmunud vene ulme antoloogiast „Kaaren” on siin näidiseks Boriss Rudenko jutustus „Semiliranda kingid”. Lisaks avaldame esimese peatüki Charles Strossi „Vürstkaupmeeste” sarja juulis ilmunud teisest osast „Peidus perekond”.

Tõlgetest avaldame Stephen Kotowychi loo „Kladistika” („Cladistics”).

Artiklite all on Arvi Nikkareviga tehtud intervjuu ja Siim Veskimehe Estconil peetud ettekanne „Minek Mujale: hüperruum, ussiaugud ja alternatiivsed reaalsused”.

Head lugemist!