2023: URL aliaste ikaldus
2023: URL aliaste ikaldusSellega on tõeline mammutitagumik majas!
Ühesõnaga, mingil hetkel on mingi eriti väikese ajuga inimvihkaja otsustanud, et URL aliased on keelepõhised. Saate aru, URL näeb täiesti pädev välja... aga ei tööta. Nuta või naera, ei tööta...
Töötab pärast seda, kui Configuration -> Search and metadata -> URL aliases lehel valida vastava aliase 'Edit' ja seal muuta see keeleneutraalseks: 'Language' -> not specified.
Kuidas see üldse töötama on mõeldud... ei tea. Päriselt -- pole kunagi olnud aega uurida.
Aga kunagi sai sait tehtud 'multilingual'. Miks, on omaette pikk jutt -- väidetavalt suutvat otsingumootorite spiderid seda arvesse võtta... Oli ka teisi põhjusi -- kunagi sai tähtsaks peetud, et muutujatel on küljes tõlkimistagid ja mõnes kohas oli lihtsam niimoodi mingeid kirju eestikeelseks teha, kuid sel pole ammu enam tähtsust. Samas algusest peale tekitas see jama, kuivõrd eestikeelne admin-interface'i tõlge on kõige paremal juhul naljakas, enamasti aga vihastamapanevalt totakas.
Ühesõnaga, vale otsus, aga lahti sellest niisama enam ei saa (proovitud, tekib igasugust jama). Ja nagu öeldud, keerab migratsioon kuidagi urruauku kõik URL-aliased, mis ei ole keeleneutraalsed.
Lihtsalt andmebaasi üle kirjutada ei saa (proovitud, läheb segi).
Mingit skripti välja mõelda...
Lahendus:
(Kõigepealt tegin backupi.)
composer require 'drupal/views_bulk_operations:^4.2'
composer require 'drupal/views_bulk_edit:^2.8'
Nende abil saab teha View, kus (lisaks Title'le) väli 'Global: Views bulks operation'. Selle lingilt käivitades saab määrata, mis välja sa muuta tahad. (NB! keelevalik peab lubatud olema Content type -> edit.)
Asja teada häda: ei tööta mõnikord, kui vastaval Content type'il on required fields. (Kõik muud peale Article töötasid.)
Alajaotus, Autor, Comments (?), Status, Väljaanne – tuli muuta non-required. (Pärast tagasi.)
Ah jaa! Selle View (Keelemuutus) Access: Role -> Administrator. Sellega saaks ju ikka kuninglikult sitta kokku keerata... :-D
Edasil:
Uutega seda probleemi tekkima ei peaks, igal pool on keelemääratlus välja roogitud. (Aga alati võib olla kusagilt ununenud...)
Taxonomy term'ide linke on nii vähe, et võib ka käsitsi üle käia... Mõtlen.