hämar

Teine uks paremat kätt

Esik.

katse

hoo hoo hoo

Marginaalkirjanduse tulbad

Kuldklient

Ärinädala teine päev hakkas peaaegu keskööd tiksuma.
Värvilised puulehed tormasid mööda kõnniteed olendite vahelt krabisedes läbi. Ngrlop, Ngrlep, Ngrlip ja Ngrlap seisid teelõigu ainsast tänavavalgustist nii kaugel, et nende varjud joonistusid kehadest kordi pikemaks. Seda polnud tegelikult kuigi palju, sest täiskasvanud inimesele ulatunuks olendid vaevu rinnuni. Nad seisid vaikides plankaiaga piirneva kahekordse ridaelamu ees, uurides oma järjekordset objekti. Aga enne ülemisel korrusel kollaselt säravate lastetoa ja magamistoa tulede kustumist ei saanud siseneda.

Inglite keel

Meelis Friedenthal. Inglite keel. Varrak 2016.

Inglite keel

Meelis Friedenthali uus romaan "Inglite keel" räägib paberiajaloost ja raamatutest. Olulisel kohal on varauusaja katsed luua täiuslikke raamatuid ja ideaalseid keeli (sh. inglite keelt). Katsetused, tundub, et ole olnud päris viljatud. Algab aga kõik üsna argiselt...
 

 

Te ise mängite

 

„Te ise mängite,“ ütles mees laua tagant. „Mängite või?“

Saatesõna Julio Cortazari "Salarelvadele"

Käesolev saatesõna on esmakordselt ilmunud Argentiina lühiproosa meistri Julio Cortazari kogumiku "Salarelvad" eestikeelses väljaandes (Tallinn: Koolibri, 2011). Kogumik on raamatupoodides veel kättesaadav. Taasavaldatakse "Algernonis" Klaarika Kaldjärve ja kirjastuse nõusolekul.

 

Haigused

Originaal kogumikus Johanna ja Günther Braun, "Der Utofant - Aus der Zukunft aufgefundenes Journal aus dem Jahrtausend III" (1982)

Tõlkinud Rauno Pärnits

 


"Algernoni" toimetusel ei õnnestunud leida Johanna ja Günther Brauni autoriõiguste valdajaid. Juhul, kui nad ei ole rahul teksti ilmumisega "Algernonis", palutakse neil kirjutada aadressil algernon@obs.ee .

Universumi väravad

TEGELASED:

VÄITLEJAD
ESIMEES
MANGAAN
CABBALET
JACKSON
NORTON
POTAPOV
EMA
LAPS
KOMANDANT
HÄÄL TAEVAST
PULMALISED (rahvalaulu kapell)
3 SAADIKUT
EIT
TAAT
LOOMAAIA DIREKTOR
EKSPERT
JACK KENNEDY
ROBERT KENNEDY
NIKITA HRUŠTSOV
GALAKTAATOR
TAEVAISA
UURIJA
MINISTER
PERSONALIAMETNIK
ARST
KUNN
UNIVERSUMIVÄRAVATE VALVUR

Aardla objekt

Aitäh, Einstein! Ma küll ei jaga ööd ega mütsi Sinu relatiivsusteooriast, aga vähemalt teadmine aja ja ruumi suhtelisusest on aidanud mu mõistusel kohaneda paari aasta taguse ehmatava kogemusega.

Mis on aeg? On see füüsikaline, filosoofiline või psühholoogiline nähtus? Reeglina tajume aega lineaarse, üksteisele järgneva sündmuste ahelana. Selliselt tajutav njuutonlik aeg ei saa pöörduda tagasi ega rutata ettenähtud sündmustejadast edasi.

Pages

Subscribe to RSS - hämar