Veebruar 1999

Uudistele pühendatud ulmeajakirju on võrgus kümneid kui mitte sadu. Esimestena meenuvad ukrainlaste «OldNews» ja venelaste hetkel mitteilmuv «Kurjer SF». Ja mis seal salata, need idanaabrite üllitised olidki «Algernoni» peamiseks eeskujuks.

Ürituse mõte on selline, et paar pädevat inimest lehitsevad regulaarselt läbi kõikvõimalikud ja -võimatud kohad, kust mingeid uudiseid võiks leida ning treivad siis huvitavamad neist maakeelseteks ulmeuudisteks. Uudiseid lisandub «Algernoni» pidevalt, kalendrikuu lõpus vormitakse olemasolev uudistekogus staatiliseks numbriks ning kogu see protsess hakkab jälle otsast peale. Avalehe lingid räägivad enda eest ise, rõhutada võiks vast seda, et ootame huviga, mida asjast arvatakse (link «lugejakirjad»).

Lisaks uudistele avaldab «Algernon» ka eesti autorite algupärast ulmeloomingut. Nii et kõik, kes te midagi vapustavat oma sahtlis varjate, saatke oma vaimusünnitised teele (aadressil algernon@obs.ee). Põhimõte on selline, et kui jutt vähegi avaldamist kannatab, ei hakka «Algernoni» tegijad seda toimetama ega autorile parandusettepanekuid tegema, konstruktiivset kriitikat saavad teha kõik huvilised.