Juuni 2000

Ulmeajakiri «Algernon» alustas ilmumist novembris 1998 ning pidevalt uuenedes ja muutudes teeb seda tänaseni. Ajakiri avaldab eesti autorite uuemat ulmeloomingut, varem trükiperioodikas ilmunud, kuid taasavaldamist väärivate juttude kordustrükke, maailma ulmekirjanduse paremikku kuuluvate juttude tõlkeid, mitmesuguseid artikleid (zhanriülevaateid, kriitikat jm) ning ulmeuudiseid meilt ja mujalt. «Algernonist» saab infot ilmunud ja peagiilmuvate ulmeraamatute, ulmeauhindade, filmide ja kõige muu kohta, mis kohalikele ulmefännidele huvi võiks pakkuda.

Lisaks on kõigil ajakirja lugejail võimalus siin ilmuvaid eesti autorite jutte koheselt arvustada, samuti saab iga huviline kirjaveerus ükskõik millisel ulmega seonduval teemal sõna võtta, teistele kirjutajatele vastu vaielda või siis lihtsalt «Algernoni» kohta oma arvamust avaldada.

Alates 2000. aasta suvest ei avalda «Algernon» enam kõiki toimetusse saabuvaid eesti autorite jutte, nagu senini sai tehtud, vaid toimetuse valikul paremiku neist. Kuna «Algernon» on ilma mingite sissetulekuteta võrguajakiri, ei saa me avaldatud kaastöid honoreerida. Samuti tasub meeles pidada, et toimetajad teevad ajakirja oma vabast ajast.

E-mail kaastööde saatmiseks on algernon@obs.ee.

Kõik «Algernonis» ilmunud ja ilmuvad jutud, tõlked ning artiklid on kaitstud Eesti autoriõiguse seaduse ja rahvusvaheliste autorikaitse konventsioonidega.