Jaanuar 2005

2005. aasta esimese "Algernoni" numbri juturubriik on pühendatud detsembrikuus toimunud jõulujuttude võistlusele. Meenutades korraks aegu, mil ajakirjas leidsid avaldamist kõik saadetud tekstid, otsustas toimetus seekord kõik konkursile laekunud tööd avaldada. Numbrid loo pealkirja ees tähendavad kohta võistlusel. Esikoha puhul on toimetusel rõõm õnnitleda Indrek Harglat.

Jutuvõistluse zhüriisse kuulus peale kolme toimetuselikme (Ants Miller, Juhan Habicht ja Kristjan Sander) ka Raul Veede. Enda veerus kirjutab ta samal teemal.

Kahes artiklis kommenteerib Ilmar Kähr jutuvõistlusel viimaseks jäänud Ed Vecini jutukest "Jõulud Muugal" ning Valdur Hääl peatub kahel lõppenud aastal ilmunud ulmekogumikul.

Kuna «Algernon» on ilma mingite sissetulekuteta võrguajakiri, ei saa me avaldatud kaastöid honoreerida, samuti tasub meeles pidada, et toimetajad teevad ajakirja oma vabast ajast.

Kaastööd palume saata aadressil algernon@obs.ee.

Kõik «Algernonis» ilmunud ja ilmuvad jutud, tõlked ning artiklid on kaitstud Eesti autoriõiguse seaduse ja rahvusvaheliste autorikaitse konventsioonidega.