Kasutajaõigused ja taxonomy

Drupalil on alati olemas anonymus user (edaspidi AU) ja authenticated user (registreeritud kasutaja, edaspidi RU). Neid rolle kustutada ei saa, neile saab ainult õigusi määrata. On olemas ka administrator, (kuid sellega on seotud 1 nüanss, mis tavakasutat küll tavaliselt ei puuduta – adminni õigusi saab piirata ja jäigalt on koodi sisse kirjutatud süsteemne kasutaja, user 1, kes on see "päris" admin).

Kasutajarolle saab muidugi lõpmatuseni juurde teha, mina olen praegu teinud toimetaja ja staff. Asuvad need loomulikult RU ja adminni vahel. Väga mitmetel põhjustel (et pikaks ei läheks, puudutan neist vaid mõnda) ei ole hea kasutajaid, kellest me tahame, et nad midagi sisulist teeksid, hoida vaid RU tasemel. Spämmi hulk terves maailmas on viinud selleni, et kui sul ei ole 1 inimest pidevalt masina taga toimuvat jälgimas, ei saa sa lubada anonüümseid kommentaare. Samas teiselt poolt, kui RU on suhteliselt väikeste õigustega, saad sa endale lubada praktiliselt kõigil huvilistel registreeruda.

Veelkord:

  • RU saab kommenteerida, foorumis möllata ja jutulaboris kirjutada;
  • Kõik, kes midagi sisulist lisavad, saavad toimetajaks;
  • Kõik, keda ma isiklikult tunnen ja usaldan, saavad staffi õigused.
  • Viimased erinevad adminnist vaid mõnede potentsiaalselt väga destruktiivsete võimaluste poolest, alates kõige süütumast, saidi maintenance mode’i viimisest ja lõpetades moodulite ja sisu massilise muutmise-kustutamisega.

Kuna kasutajaid saab siin vähe olema, on asi nii seatud, et kasutajad saavad end registreerida, kuid admin peab accounti kinnitama. (On võimalik eraldi defineerida kinnitaja rolli, kuid kuni koormus on olematu...)

Taxonomy / Fields

Taxonomy on võimalus teha igasuguseid sõnastikke-nimekirju ja nende alusel käivitada kõikvõimalikke tegevusi. Kasutajaid antud saidis puudutab kõige otsesemalt näiteks taxonomy vocabulary 'Status'. (Sellest on ka mujal juttu.)

Taxonomy juhib ka foorumite tööd (sellest vastavas jaotuses pikemalt) ja selle alla kuulub ka nn Tags, ehk märksõnad, mille alusel saab hiljem dokumente otsida, sorteerida ja näidata. Nn taagimine on suhteliselt vaba võimalus ja selle täpsem kasutamine on tulevikus kokkuleppe küsimus.

Selles numbris