Lisamoodulid

Core'ist

On vaja enableda: blog, book, (contact - hiljem), forum, locale, syslog (pole hädavajalik)

CKEditor + jWYSIWYG + Wysiwyg.

Sellega on nüüd selline asi, et igatpidi on mõistlk kasutada Wysiwyg moodulit, samas kui moodulil endal editori kaasas ei ole. Üldiselt on hea kasutada CKEditori, aga sellel on omad vead -- nimelt ei tööta tal tekstikasti pikkus ja on ka muid nüansse, mis muudab häälestamise raskeks. Lahendus on tõmmata alla ka teine moodul (jWYSIWYG) ja konfida see näiteks kommentaridega tegelema.

Seni tuli teha nii: /sites/all alla tuleb teha kataloog /libraries ja sinna kopeerida kataloog /sites/all/modules/ckeditor/ckeditor.
Nüüd pole CKEditori mõtet Drupali saidist alla tõmmata, niikuinii on vaja minna saidile http://ckeditor.com/download, võtta sealt moodulid ja kopeerida need /sites/all/libraries/ckeditor.

(https://github.com/akzhan/jwysiwyg/downloads tuleb võtta jwisywygi library ja panna see ka /libraries/jwysiwyg kataloogi --EI TÖÖTA, versioonikonflikt). Tuleb järgida linki wysiwygi installeerimisjuhendil ja tõmmata alla versioon 0.6. ja selle alt on vaja kopeerida libraries'i katalog jwysiwyg, kus on ainult 4 faili.

St. ckeditori library tuleb lihtsalt ümber kopeerida, tähtis on, et wysiwyg saaks kätte failid /sites/all/libraries/ckeditor/ckeditor.js, ja /sites/all/libraries/jwysiwyg/jwysiwyg.js. (Ma ei tea, kas muu on oluline, aga kopeerisin igax juhux terved kataloogid.)

Seejärel tuleb konfida wysiwyg kasutama ckeditori: modules -> wysiwyg -> configure (enne vajutamist kontrolli modules all, et wysiwyg olex enable'itud (ja ckeditor ise disable'itud, aga kui sa moodulit alla ei lae, siis niikuinii on), sealt input filters ja igayhe alt eraldi panna paika buttons, mida tahad. NB! CSS -> editor default (nyyd tglt on, vanasti said muidu sitakarva tausta). PHP-d ei ole konfinud ja plain text ei kasuta wysiwygi.

Tuleb luua configuration -> text formats uus sisutüüp 'Limited' ja panna sellele sisuliselt samad asjad, mis 'filtered html'-ile. Seejärel tuleb configuration -> wysiwyg profiles panna Limitedile külge jwysiwyg editor.

Veel tasub configuration - content authoring - text formats - filtered html lisada tagid <p> <br> <h1> <h2> <h3> <h4> <a> <b> <i> <u> <hr> (kokku peab tulema <p> <br> <h1> <h2> <h3> <h4> <a> <b> <i> <u> <hr> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>) ja määrata full html esimeseks.

Configuration - content authoring - wysiwyg profiles kqigile CKEditoridele kirjutada CSSi alla block tagidesse juurde h1,

Edasi moodulid tähestiku järjekorras, aga nende lubamine ja konfimine käib... teistmoodi. Ent need üldiselt ei lase end vales järjekorras peale panna.

Auto_entitylabel

On paaris kohas kasutusel 'title' i ylekirjutamiseks.

Better formats

Selle abil saab määrata, milliseid tekstiformaate keegi näeb/kasutab.

Ctools

Chaos Tool Suite – vaja piltide ja veel mitme asja jaoks. NB! olen enablenud ainult Ctoolsi enda.

Content_taxonomy

See konverdib sisuväljad (field) taxonomyks. Sellega sünkroniseeritakse autoreid.

Date

Annab (java abil) ilusa kalendri sinna, kus vaja. Panin tglt peale Periodicali katsetamise ajal, nyyd saax ka ilma läbi. Vajab konfimist.

Disable_term_node_listing

Kirjutab üle Drupali kombe taxonomy termi vaatele otsa keevitada kõik saidid, kus termin esineb. Autorite puhul hädavajalik!

Entity

Autoenitylabel ja mõned muud asjad ei tööta ilma selleta.

Image resize filter

Seda on põhiliselt vaja yhe muistse bugi jaoks -- mingi teisendus lqhub muidu lingid, kui seal on tyhik, asendab need %20-ga.

Link

Defineerib sisutyybi link.

Media

Tänane versioon kogu lisameediaga õiendamisest. Konfimine vt eraldi.

Menu_views

Teeb dünaamilisi vaadetel põhonevaid menüüsid.

Name

Defineerib nimevälja.

Print

Teeb need 'printer friendly' lehed, saadab sisu mailiga ja genereerib pdf-i. tulevikus ka epubi (see on praegu mittetoimiv alfa)

Taxonomy_access

Sellega määratakse, mida kellele näidatakse.

Themekey

Selle abil tehakse jutulabori teine kujundus ja mobiiliversioon.

Token

Sellega saab igasuguseid tingimuslikke asju teha. Otseselt seda palju näha ei ole, aga näiteks teatud referentside valimise väljad teeb see...

Viewfield

Defineerib välja, mis sisaldab view'd.

Views

Igasuguste poolautomaatsete loetelude jmt tekitamiseks

Views_fluid_grid

ilusate iserivistuvate kastikeste tegemiseks.

Views_rss

Sama RSSi jaoks


Potentsiaalsed

St olen neid millalgi proovinud, kuid hetkel saidis ei kasutata.

Entity reference

See võimaldab taxonomy asemel igasugustes tingimustes fielde kasutada.

Menu_admin_per_menu

Võib vaja minna siis, kui tekivad suht sqltumatud alajaotused, st Laborile on vqimalik eraldi qigusi anda

Menu_block

parem menyyhaldus. Kuivqrd aga ma menyysid peaaegu ei kasutagi...

Nodeblocks

Lubab node'e salvestada nii, et neid saab blokkidena kasutada. Tahtsin selle abil teha keerukamaid infoblokke, aga hetkel ei ole vaja.

Panels

Võimas temaatiliste lehtede ja yldse kujunduse ringitegemise abivahend, hetkel ei kasuta.

Periodical

Proovisin. Ei tasu -- selle mahu juures, mis Algernonis, kulutan ma installeerimiseks ja overheadiks yldse suurusjärgu rohkem aega-vaeva, kui asi väärt...

Taxonomy_menu

Vüimaldab menyyde genereerimist taxonomy terminite alusel. Töötab, aga mittevajalik.

Galerie

1 vqimalus pildigaleriide tegemisex. Pole hetkel teema... pole kindel, millist kasutama hakkame

YMP

Yahoo media player - muusikafailide mängimiseks päris tore tükk

Kaltura

Videofailide mängimise tükk, aga see annab hetkel vigu (teade tegijatele edastatud).

Selles numbris