Estcon läbi Stalkeri võitjad selgunud

Eesti Ulmeühingu auhinna Stalker võitjad selgusid äsjalõppenud Estconil, mis oli ühtlasi ka Baltcon 2004. Kinnitamata andmetel osales peale eestlaste ka üks lätlane ja üks rootslane.

Parima tõlkeromaani auhinna sai Neal Stephensoni "Lumevaring" (kirjastus "Varrak"), parimaks tõlkejutuks osutus George R. R. Martini lugu "Liivakuningad" (antoloogia "Retk hämarusse", kirjastus "Salasõna") ning parimaks kogumikuks või antoloogiaks pidasid hääletajad Robert Silverbergi kogu "Meid ootab pimedus" (kirjastus "Skarabeus").

Eesti autorite loomingust sai parima raamatu auhinna Veiko Belials kogumikuga "Helesiniste Liivade laul" (kirjastus "Fantaasia"), parim jutustus oli André Trinity "Tähtede seis" ning parim jutt Indrek Hargla "Vlad" (mõlemad ilmunud kirjastuse "Fantaasia" kogumikus "Täheaeg 2").

Täielikud tulemustenimekirjad ilmuvad lähiajal Eesti Ulmeühingu koduleheküljel http://www.ulme.ee . Estconi pildid, muuhulgas ka auhindade kätteandmisest, on üleval aadressil http://www.gg.ee/gallery/baltcon2004 .